سفارش تبلیغ
صبا ویژن
یک درس از موسی بن جعفر(ع) - سئوالهای منتظر جواب

یک درس از موسی بن جعفر(ع)

پنج شنبه 86 بهمن 25 ساعت 6:54 عصر

به نام خداوند بخشنده مهربان

سلام
فرا رسیدن سالروز میلاد با سعادت باب الحوائج، حضرت موسی بن جعفر(ع) را تبریک عرض می‌کنم.
در روز یکشنبه هفتم صفر سال 128 هجری در حالیکه پدر بزرگوارشون امام جعفر صادق(ع) بهمراه خانواده و اصحاب و شاگردانشون در سفر حج به « اَبوا » که محلی بین مکه و مدینه است رسیدند و استراحت می‌کردند آثار وضع حمل در مادر بزرگوارشون، حمیده، نمایان شد و همون جا حضرت موسی بن جعفر(ع) به دنیا اومدند و امام جعفر صادق(ع) سه روز ولیمه دادند.
القاب اون حضرت، کاظم و صالح و امین و ضارب و صابر و زین المتهجدین و وفی و زاهر و مأمون و طیّب و باب الحوائج هست.
حضرت موسی بن جعفر(ع) بیش از چهل بار به حج رفتند و هزار بنده در راه خدا آزاد کردند و شبها در تاریکی مثل اجدادشون امیرالمومنین(ع) و زین العابدین(ع) و سایر ائمه(ع) صدقات نقدی و جنسی را به دوش می‌کشیدند و به خانه مستضعفان می‌رساندند.
ایشون مدت 14 سال در زندان دائم به سجده و قرائت قرآن و استغفار مشغول بودند.
به میمنت این روز مبارک و فرخنده یکی از روایات اون بزرگوار را نقل می‌کنم تا ان شاء الله ازش درس بگیریم و سرمشق خودمون قرار بدیم.
امام موسی کاظم(ع) می‌فرمایند:
« تفقّهوا فی دینِ الله ، فَإنَّ الفقهَ مِفتاحُ البَصیرَة و تَمامُ العِبادَة، و السَبَبُ اِلی المَنازلِ الرَفیعه و الرُتَبِ الجلیلة فی الدینِ و الدنیا، وَ فَضلُ الفقیهِ علی العابدِ کَفَضلِ الشَمسِ علی الکواکبِ، و مَن لم یتفقّه فی دینهِ لَم یَرضَاللهُ له عملاً»
فهم پیدا کنید در دین خدا، زیرا فهم در دین کلید هر بینائی است و کمال عبادتست و سبب بسوی مدارج بلند و مراتب جلیله است در دین و دنیا، و فضیلت فقیه بر عابد مانند فضیلت خورشید است بر سایر ستارگان، و کسیکه فهم در دینش پیدا نکند هیچ عملی را خدا از او نپسندد.
ان شاء الله خدا به هممون توفیق عمل عنایت کنه


نگارنده : عبدالله

پاسخهای نورانی دوستان [ جواب]لیست کل یادداشت های این وبلاگ

فقط وظیفه؟؟؟
ترک تحصیل بخاطر یه لقمه نان
[عناوین آرشیوشده]