سفارش تبلیغ
صبا ویژن
تو اسلام بهونه کم نداریم - سئوالهای منتظر جواب

تو اسلام بهونه کم نداریم

چهارشنبه 86 بهمن 24 ساعت 4:31 عصر

بنام خدا

سلام

این روزها صحبت روز عشق و عشق ورزی است
یه سری به یه سری دیگه میگن کادو برام نمی‌خری؟!
با شنیدن این حرفا این سئوال برام مطرح میشه که چرا یه بچه مسلمون به یه چیزایی اعتقاد داشته باشه مربوط به فرهنگ اون نیست، البته کادو خریدن و جشن گرفتن بد نیستا ولی متعصب بودن رو یه روز خاص که مناسبت مناسبی با فرهنگ ما نداره ولو به قیمت مصادف شدن اون روز با ایام عزاچه معنی میتونه داشته باشه؟
آیا غیر از غفلت و سستی در پیدا کردن فرهنگ ناب الهی است؟
اصلا بفرض که این روز الکی نباشه و واقعا یه پیشینه تاریخی داشته باشه، آیا نباید اول نگاه کنیم ببینیم این کلمه ای که بیان می‌کنیم چه معنی رو میرسونه بعد بگیم؟
بابا همچین هم سخت نیستا! به فرض که بدلیل اینکه مایکروسافت نتونست یاهو رو بخره عده ای نخوان تو یاهو جستجو کنن، گوگل رو که ازمون نگرفتن
با یه جستجوی کلمه ولنتاین که این روزا تو دهن عده ای میچرخه میرسیم به جاهایی نظیر اینجا
با پیش فرض اینکه پیشینه تاریخی داشته باشه نوشتن که این مناسبت مال مسیحیته که زمان یک پادشاه ظالم فلان ظلم و سخت گیری غیر منطقی بوده و فلان کشیش اونو برطرف کرده و در این راه جونشو داده    خب، مگه تو اسلام خودمون کم داریم؟
مگه پیامبر بزرگوار اسلام نبود که با انواع ازدواجهای مزخرف جاهلیت مبارزه کرد و فرهنگ غنی اسلام رو برای پیشبرد منطقی روند ازدواج  پیاده کرد؟ پس چراروز بعثت ایشون یا ولادتشون بهونه‌ای برای دادن کادو نباشه؟
خب ائمه و علمای اسلام هم همیشه با خرافات و اعتقادات چرند حاکمان جور و ستم می‌جنگیدن و مردم رو به هم میرسوندن، مگه آدم قحطی شده که حالا به افتخار یک کشیش( که همین کشیشها دین مبین مسیحیت رو به انحراف کشوندن) جشن بگیریم و کادو بدیم
مگه ما تو تاریخمون ازدواج امیرالمومنین و حضرت زهرا که نماد پیوند ساده و عشقولانه بسیار بالا بودن رو نداریم؟
واقعا اگه ادم به دنبال جشن و کادو و محبت باشه تو فرهنگ خودمون مناسبت کم نداریم، دلیل هم کم نداریم
چطور بعضیها زورشون میاد برای خواهرشون که تو فلان رشته رتبه اورده یا فلان کار خوب رو انجام داده کادو بگیرن اما برای یه دختر غریبه که تنها زحمتش ناز کردن و گفتن کلمه «دوستت دارم» هست با سر و کله میرن دنبال کادو؟ به نظر شما این ادم محبت رو درک کرده؟
صرف نظر از اوناییکه به اشتباه این روز رو ولنتایم میگن و فکر میکنن از تایم اومده و وقت خاصی است، بعضی این روز رو از عشق و عاشقی فراتر گذاشته و روز دوست دختر و دوست پسر ها معرفی میکنن   عجب! اگر قراره ادم اینقدر مقید باشه، چطور به ازدواج موقت که برای محرمیت بهترین راهه میرسن چندششون میشه؟
اگه دنبال بهونه برای محبت و کادو دادن هستیم تو فرهنگ غنی اسلام بهانه های زیادی برای این کار هست


نگارنده : عبدالله

پاسخهای نورانی دوستان [ جواب]لیست کل یادداشت های این وبلاگ

فقط وظیفه؟؟؟
ترک تحصیل بخاطر یه لقمه نان
[عناوین آرشیوشده]