سفارش تبلیغ
صبا ویژن
بهمن سال پیامبر اعظم(ص) - سئوالهای منتظر جواب

عزای حسینی

یکشنبه 85 بهمن 8 ساعت 6:4 عصر

طبق فرمایش حضرت پیامبر اعظم (ص) اهلبیت پدران امت اسلام هستند

در سالروز شهادت پدر بزرگوارمان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) به سوگ نشسته ایم، در غم از دست دادن پدری که برای زنده نگه داشتن حق قیام کرده بود  بر سر و سینه میزنیم.

 

یا ابا عبدالله، ای پدر بندگان خدا ، ببین که بندگان خدا چگونه از بهر تو عزاداری مینمایند.

پرچم عزایت را بر سر در منازل و مساجد و ادارات خود میزنیم در حالیکه از اهتزاز پرچم اسلام بر قله پیشرفت علم سرشار از غروریم و همچنان فریاد میزنیم انرژی هسته ای حق امت حسینی است. اشک میریزیم ، عزاداری میکنیم اما از شهادتت محزون نیستیم چون میدانیم قیام تو نشانه قدرت و اقتدار توست. محزون نیستیم چون تو برای عزت مسلمین جهاد نمودی و ما نیز شاهد عزت میهن اسلامیمان در سراسر دنیا هستیم.

تو قیام نمودی تا فریاد برآوری هیهات من الذلة و ما نیز خرسندیم از اینکه ذلت را نپذیرفته و برای دفاع از عزت و استقلال مسلمین مقابل ابرقدرتها ایستاده ایم، ابر قدرتهایی که از قدرت فقط  نامش را دارند چرا که قدرت از آن ملتی است که حسین دارد.

یا حسین

قدرتمان ده. قدرت ده تا از عمق جان فریاد برآوریم لبیک یا حسین

قدرت ده تا در مقابل نفس خود ایستاده و در مقابل پدر زنده  خود همچون اهل کوفه نباشیم

یا ابا عبدالله

کمک کن تا با حفظ عزت و اقتدار پایبند مکتب حسینی مانده و امام خویش را مردوار لبیک گوییم.

برادران بزرگتر ما با شرکت در قیام فرزندت روح الله نشان دادند که هنوز هم جوانانی هستند که عباس باشند نه ابن عباس، ان شاءالله ما نیز بتوانیم خود را اینگونه نماییم

برادران بزرگتر ما در هشت سال جهاد اصغر نشان دادند که هنوز هم حبیبهایی هستند که غریب زمان خود را لبیک گویند، یاری نما ما نیز در جهاد فرهنگی حاضر و تمامی جهادهای اکبر و اصغر طول زندگی خود فقط به حسینیان لبیک گوییم.

 

   


نگارنده : عبدالله

پاسخهای نورانی دوستان [ جواب]


تجدید ذکر مصیبت

دوشنبه 85 بهمن 2 ساعت 6:45 عصر

      

پیشوایان دین از زمان پیامبراکرم و ائمه اطهار (ع) دستور اکید و بلیغ داده اند که باید نام حسین بن علی(ع) زنده بماند ، باید مصیبت حسین بن علی(ع) هر سال تجدید شود . چرا؟ این چه دستوری است در اسلام ، چرا ائمه دین اینهمه به این موضوع اهتمام داشتند ، و چرا برای زیارت حسین بن علی(ع) اینهمه ترغیب و تشویق است؟ به این چراباید دقت کنید .ممکن است کسی بگوید برای اینست که تسلی خاطری برای حضرت زهرا(س) باشد!!! آیا این حرف مسخره نیست؟ بعد از 1400 سال هنوز حضرت زهرا(س) احتیاج به تسلیت داشته باشد ، در صورتی که به نص خود امام حسین(ع) و به حکم ضرورت دین ، بعد از شهادت امام حسین(ع) ، ایشان و حضرت زهرا(س) نزد یکدیگرند. این چه حرفی است؟ مگر حضرت زهرا(س) بچه است که بعد از 1400 سال هنوز هم به سر خودش بزند ، گریه کند و ما برویم به ایشان سر سلامتی بدهیم ؟1 این حرفهاست که دین را خراب می کند ! حسین (ع) مکتب عملی اسلام را تاسیس کرد. حسین(ع) نمونه عملی قیامهای اسلامی است. خواستند مکتب حسین(ع) زنده بماند ، خواستند سالی یک بار حسین با آن نداهای شیرین و عالی و حماسه انگیزش ظهور کند ، فریاد کند: « الا تَرَونَ أنّ الحَقّ لا یُعمَلُ به و أنّ الباطلَ لا یُتَناهی عَنه لِیَرغَب المومنَ فی لقاءِ الله مُحِقّاً » خواستند «المَوتُ اَولی مِن رُکوبِ العارِ»، مرگ از زندگی ننگین بهتر است ،برای همیشه زنده بماند. خواستند«لا أری المَوتَ إلا سَعادةً وَ الحیاةَ معَ الظالِمینَ إلا بَرَماً» ، برای همیشه زنده بماند . زندگی با ستمکاران برای من خستگی آور است ، مرگ در  نظر من جز سعادت چیزی نیست . آن جمله های دیگر حسین:« خُطَّ المَوتُ عَلی وُلدِ آدَمَ مَخَطَّ القَلادَةِ عَلی جَیدِ الفَتاة »، زنده بماند«هَیهات مِنّا الذِّلَّة»زنده بماند. خواستند صحنه هایی ازاین قبیل که حسین(ع) می آید در  مقابل سی هزار نفر می ایستد در حالی که در نهایت شدت از ناحیه خود و خاندان خود گرفتار است و مردوار ، که چنین مردی دنیا بخود ندیده است می فرماید :«الا وَ إنّ الدَّعِیَّ ابنَ الدَّعِیَّ قَد رَکَزَ بَینَ اثنَتَینِ بَینَ السِّلَّةِ وَ الذِّلَّة وَ هَیهاتَ مِنّا الذِّلَّة یَأبِیَ اللهُ ذلِکَ لَنا و رَسولُهُ و المومنونَ و حُجورٌ طابَت و طَهُرَت»، زنده بماند ، تربیت حسینی زنده بماند ، پرتوی از روح حسینی در این ملت دمیده شود و بر آن بتابد . فلسفه اش خیلی روشن است. نگذارید حادثه عاشورا فراموش شود. حیات شما ، زندگی و انسانیت و شرف شما به این حادثه بستگی دارد. به این وسیله می توانید اسلام را زنده نگهدارید. پس ترغیب کردند که مجلس عزای حسینی را زنده نگه دارید و درست است. عزاداری حسین ابن علی واقعا فلسفه صحیحی دارد ، فلسفه بسیار عالی هم دارد. هر چه ما در این راه کوشش کنیم ، بشرط اینکه  هدف این کار را تشخیص دهیم ، بجاست . اما متاسفانه عده ای این را نشناختند ، خیال کردند بدون اینکه مردم را به مکتب حسین آشنا کنند ،به فلسفه قیام حسینی آشنا کنند ،مردم را عارف به مقامات حسینی کنند، همین قدر که آمدند و نشستند و نفهمیده و ندانسته گریه ای کردند ، کفاره گناهان است.

 

      

منبع: کتاب حماسه حسینی تألیف شهید مطهری اعلی الله مقامه


نگارنده : عبدالله

پاسخهای نورانی دوستان [ جواب]


<   <<   6   7      >

لیست کل یادداشت های این وبلاگ

فقط وظیفه؟؟؟
ترک تحصیل بخاطر یه لقمه نان
[عناوین آرشیوشده]